چگونه یک لوستر خوب بخریم؟

چگونه یک لوستر خوب بخریم؟

0 نظر | نوشته شده توسط: محمود مفرد | 1398/11/21 14:17:18

مطمئنأ برایتان پیش آمده است که در نگاه اول یک لوستر چشمتان را بگیرد و وسوسه شوید أن را برای منزل تان بخرید اما وقتی به تولیدی لوستر مراجعه کرده و لوستر مورد پسند خود  را تهیه و نصب می کنید متوجه می شوید زیبایی و جذابیت اولیه را ندارد، این مشکل زمانی پیش می آید که شما قبل از خرید به ویژگی های محیط خانه و اتاق محل نصب لوستر توجه نکرده اید، ما در این مقاله به این نکته مهم به صورت اختصاصی پرداخته و کلیدی ترین نکاتی را که باید پیش از خرید لوستر به آن توجه کرد را نیز معرفی می کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

 

در این بخش از مقاله می خواهیم کلیدی ترین نکاتی را که پیش از خرید یک لوستر باید توجه کرد معرفی نماییم : اولین و مهم ترین نکته پیش از خرید یک لوستر توجه به شرایط فضای نصب آن است. اگر بخواهیم به صورت شفاف تر به این نکته ها اشاره کنیم باید بگوییم که قبل از هر چیز درانتخاب لوستر باید به بزرگ یا کوچکی فضا ، بلند و کوتاهی سقف و دکوراسیون و چیدمان منزل توجه کرد.

مهم ترین نکاتی که می تواند در خرید یک لوستر بی نظیر موثر باشد:

 1. هدف از خرید
 2. فضای قرارگیری
 3. سبک
 4. ابعاد
 5. رنگ و جنس
 6. نور و استاندارد

در ادامه به منظور درک بهتر شما هر یک از آیتم های اشاره شده را به صورت کامل تر توضیح می دهیم:

 

 • هدف از خرید لوستر

منظور ما از عبارت هدف از خرید جدیدترین مدل لوستر این است که در ذهن خود به این سوال پاسخ دهید.آیا لوستر را صرفأ جهت زیباتر ساختن دکوراسیون منزل خود می خواهید یا هدف شما از خرید لوستر فقط و فقط افزایش میزان روشنایی منزل تان است؟

پاسخ به این سوال هدف شما از خرید لوستر را روشن می سازد.

 • فضای قرارگیری

منظور از فضای قرار گیری این است که پیش از خرید مطمئن باشید که لوستر را برای چه فضایی می خواهید چرا که لوسترها انواع گوناگونی دارند و بسته به اینکه آن را برای چه مکانی می خواهید شکل ظاهری شان متفاوت است. به عنوان مثال لوستر های مناسب برای پذیرایی منازل مسکونی لوستر هایی مجلل (لوسترهای کریستالی، لوسترهای برنجی و برنزی) و لوستر های مناسب اتاق خواب یا آشپزخانه نیز لوستر هایی رنگی و اصولا حبابی هستند.

در همین راستا یکی از نکات مهم پیش از خرید لوستر انتخاب مکان نصب آن است: لوستر را برای منازل مسکونی می خواهید یا تجاری؟برای راه پله می خواهید یا لابی؟و....

 • سبک

منظور ما از سبک این است که پیش از خرید لوستر به رنگ و سبک و طرح دکوراسیون منزل تان توجه کرده و لوستری را انتخاب کنید که با طرح و رنگ دکوراسیون منزل تان هماهنگ باشد.

 • ابعاد

توجه به ابعاد لوستر متناسب با ابعاد منزل یکی دیگر از نکات حائز اهمیت پیش از خرید لوستر است. اینکه ارتفاع سقف تا کف منزل شما چقدر است تاثیر مستقیم در ارتفاع آویز لوستر دارد. اگر منزل شما دارای سقف کاذب نیز هست قطعا باید در خرید لوستر این فاکتور را نیز در نظر بگیرید.

 • رنگ و جنس

لوسترها در انواع مختلف اعم از چوبی ،فلزی ،شیشه ای و کریستالی موجود هستندکه باید متناسب با دکوراسیون منزل انتخاب شوند.

 • نور و استاندارد

برای نور لوستر از لامپ های مهتابی و افتابی کنار هم استفاده کنید تا چشمتان اذیت نشود و همچنین می توانید از کلید های تنظیم کننده نور استفاده کنید تا هم بر اساس نیاز قابل تنظیم باشد و هم در مصرف برق صرفه جویی شود.

معرفی انواع لوستر و ویژگی ها آنها

لوسترها از نظر قیمت و زیبایی در انواع مختلف به بازار عرضه می شوند اما در خرید لوستر علاوه بر زیبایی و قیمت باید به دوام ،ایمنی و کارایی آن نیز توجه کرد.

 • لوسترهای کریستالی:

این لوسترها علاوه بر زیبایی به دلیل وجود کریستال های شیشه ای نور لامپ ها را منعکس می کنند و در نتیجه درخشش بیشتری دارند.

 • لوسترهای برنجی و برنزی:

مزیت این لوسترها نسبت به سایر مدل ها ، ایرانی و منحصر به فرد بودن انهاست ، ضمن اینکه این لوسترها از فلزات گرانبها ساخته شده و اثر هنری محسوب می شوند از معایب انها وزن سنگین و احتمال سیاه شدن فلز به مرور زمان را می توان نام برد .

 • لوسترهای حباب دار:

در انتخاب لوستر حباب دار باید دقت کرد که حباب های استاندارد ومعمولی تری داشته باشد تا در صورت شکستن یکی از حباب ها بتوان ان را دوباره جایگزین کرد.

سخن پایانی

رعایت نکاتی که در این مقاله به آن اشاره کردیم می تواند به شما در خرید یک لوستر خوب کمک شایانی کند اما باز هم نمی توان کتمان کرد که انتخاب یک تولیدی لوستر خوب که دارای جدیدترین مدل لوستر و آباژور باشد سهم مهمی در خرید موفق و رضایت بخش لوستر دارد.

 


0 نظر

پیام بگذارید


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
برو بالا