انتخاب آباژور و کنار سالنی مناسب با دکوراسیون

انتخاب آباژور و کنار سالنی مناسب با دکوراسیون

0 نظر | نوشته شده توسط: محمود مفرد | 1398/10/30 15:43:02

گاهی استفاده از جدیدترین مدل لوستر ها و آباژور جدید و کنارسالنی های متنوع نه فقط جهت نیاز به روشنایی بلکه با فراهم آوردن نوری ملایم و آرام بخش برای زیبایی محیط منزل، محل کار ، هتل ، رستوران ها و ... استفاده میشود و به دکوراسیون منزل شما جلوه ای خاص میبخشد.  شرکت های تولیدی لوستر با به کار گیری طراحان متخصص و با سلیقه از طرح های مختلف  جهت ایجاد هماهنگی با دیگر لوازم مانند مبلمان و فرش استفاده میکنند.

 

نکات لازم در انتخاب آباژور و کنار سالنی مناسب

 

برای اینکه هارمونی رنگ ها و هماهنگی اشکال در چیدمان دکوراسیون حفظ شود بهتر است که در هنگام خرید لوستر و کنارسالنی و آباژور به شکل ظاهری و رنگ و اندازه آن دقت شود . مثلا اگر وسایلی دیگری دارید که دارای گوشه های تیز و زاویه دار هستند بهتر است  هنگام خرید آباژور جدید و یا کنار سالنی به این موضوع دقت کنید که زاویه دار با گوشه های تیز باشد تا هماهنگی برقرار شود و یا اگر مبلمان و میز تلویزیون و میز های جلو مبلی شکلی گرد دارند بهتر است از کنار سالنی وآباژور های گرد استفاده شود.

 

استانداردی برای ارتفاع شید یا کلاهک آباژور:

 

ارتفاع شید آباژور باید به اندازه دو سوم ارتفاع پایه آن و  طوری باشد که لامپ و سیم کشی  های داخلی دیده نشود و از چشم پنهان باشد. برای آباژور ایستاده نیز بیشترین ارتفاع شید میبایست از یک سوم پایه فراتر نرود. پهنای شید نیز باید از پایه آباژور یا کنار سالنی بیشتر باشد.  گرچه که این این اندازه برای آباژور های خاص ممکن است متفاوت باشد اما اکثریت تولیدی ها برای تولید آباژور و کنارسالنی از این قانون پیروی می کنند.

 

جنس شید آباژور:

 

اگر مایل هستید از آباژور جدید و کنار سالنی  علاوه بر زیبایی جهت  روشنایی  بیشتر فضا استفاده کنید بهتر است که شید های کریستالی ، شیشه ای و یا سایر متریال های شفاف انتخاب کنید . اما اگر میخواهید در فضای دکوراسیون شما نور کمی باشد مانند اتاق خواب، بهتر است از شید های پارچه ای استفاده کنید در این مواقع با توجه به میزان نوری که احتیاج است میتوانید در هنگام خرید شید با پارچه ضخیم تر یا نازک تر انتخاب کنید.

 

میز مناسب آباژور:

 

آباژور ها اصولا بر روی میز و در کنار مبلمان و یا در کنار تخت قرار میگیرند پس باید دقت شود که اندازه میز چقدر باشد. نباید آنقدر کوچک باشد که پایه های آباژور از میز بیرون بزند و با کوچکترین رفت و آمدی آباژور از روی میز به زمین بخورد و یا بالعکس اندازه میز به قدری بزرگ باشد که نما و زیبایی آباژور اصلا به چشم نیاید.

 

انواع آباژور و کنار سالنی

 

آباژور و کنار سالنی مانند لوستر در دو مدل کلاسیک یا مدرن تولید میشود و میتوان متناسب با نوع استفاده  در مکان مورد نظر از بازار میتوان تهیه کرد.

انتخاب طرح و رنگ و آباژور و کنار سالنی ها میتواند با توجه به رنگ و طرح کاغذ دیواری ها باشد و جایگاهشان روی میز های عسلی، کنار مبلمان یا کنسول هاست . در اتاق خواب هم بر روی پاتختی قرار میگیرند و با پخش نوری ملایم فضایی آرام بخش را به وجود می آورند.

 

جنس آباژور و کنار سالنی

آباژور ها و کنار سالنی ها همانند دیگر وسایل دارای جنس های متفاوتی میباشند.

آباژور های چوبی زیبایی بی نظیری دارند اما در هنگام خرید به جنس چوب به کار رفته باید دقت شود که بر اثر رطوبت ترک نخورد و خراب نشود . پایه های آن از جنس چوب، برنز، آلیاژ و یا استیل میباشد که این تفاوت در طرح و جنس و رنگ میتواند هر سلیقه را راضی نگهدارد .


0 نظر

پیام بگذارید


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
برو بالا