لوستر برنجی را چگونه تمیز کنیم؟

لوستر برنجی را چگونه تمیز کنیم؟

0 نظر | نوشته شده توسط: محمود مفرد | 1398/09/23 11:36:58

یکی از دغدغه هایی که همیشه خانم های خانه دار دارند نحوه  تمیز کردن لوستر می باشد. لوستر به دلیل موقعیت قرار گیری به سرعت کثیف و کدر می شود و بیشتر در معرض دید قرار دارد و  همیشه این سوال برای افراد مطرح می شود  که چطور لوسترهای برنجی خود را تمیز کنند  تا  آسیبی به آن ها وارد نشود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه تمیز کردن لوستر های برنجی آشنا کنیم.

همیشه این سوال مطرح است که چطور این نوع لوستر را تمیز کنیم:

بهتر است از مواد شوینده  استفاه کنیم ؟
 یا مواد شوینده باعث کدر شدن رنگ لوستر می شود؟
 مواد شیمیایی خاصی برای تمیز کردن وجود دارد؟
 آیا جلا دهنده برای تمیز کردن مناسب است؟
 لاله ها و کریستال ها را چگونه تمیز کنیم؟
دستمالی که برای تمیز کردن استفاده می شود باید دارای چه جنسی باشد؟
در سال های اخیر بر روی جدیدترین مدل لوستر برنجی سیاه قلم هایی مشاهده می شود که باعث زیبایی بیشتر لوستر می شود. این قسمت های سیاه معمولا توسط رنگ های تیره بر روی  قسمت هایی از لوستر قرار می گیرد و برای پایداری این رنگ ازلاک بی رنگ و یا براق کننده استفاده می شود تا علاوه بر دوام زیبایی اولیه نیز حفظ شود.
استفاده از مواد شوینده شیمیایی از قبیل پودر، مایع ظرفشویی، شیشه پاک کن و ... و حلال هایی ماننده تینر ، الکل ، استون و ... و استفاده از پارچه های زبر ، اسکاچ ، سیم ظرف شویی و ... باعث از بین رفتن ماده براق کننده از روی سیاه قلم ها  می شود  و بعد از چند سال از خرید رنگ لوستر تیره و کدر می شود و تحت هیچ شرایطی نباید از این مواد در هنگام تمیز کردن استفاده کرد.

روش های درست تمیز کردن لوستر به چه شکل است؟

اولین وسیله که  بسیار برای تمیز کردن سطوح نا هموار برنجی مناسب است استفاده از پر ها شتر مرغ می باشد. پر های این حیوان خاصیت ضد الکتریسته دارد و از تولید الکتریسته ساکن جلوگیری می کند و تمام گرد و غبار از روی این نوع لوستر ها به راحتی از بین می رود.

اگر علاوه بر گرد و غبار چربی نیز بر روی سطح لوستر قرار بگیرد دیگر نمی توان از پر برای تمیز کردن استفاده کرد بهتر است از دستمال های نم دار که بسیار دارای الیاف نرم هستند استفاده کرد. دستمال های نانو یکی از محبوب ترین وسایل برای تمیز کردن به شمار می آید. این نوع دستمال به دلیل خاصیتی که دارند تمام جرم و کثیفی ها را از بین می برند و کرک و الیاف بر سطح باقی نمی گذارند. 
از این نوع دستمال می توان برای تمیز کردن لاله ها و کریستال ها نیز استفاده کرد. البته اگر قسمت های کریستالی لوستر شما با این نوع دستمال ها تمیز نشود می توان برای تمیز کردن ، آن ها از لوستر جدا کرده و به راحتی با مواد شوینده تمیز کرد و بعد از خشک شدن دوباره در محل اولیه نصب کرد . اگر در لوستر شما کریستال زیادی استفاده شده بهتر است قبل از باز کردن قطعات ابتدا از لوستر عکس گرفت تا شکل و فرم تغییر نکند. 

چند نکته:

زمانی که می خواهید لوستر خود را باز کنید تا آن را تمیز کنید بهتر است بر روی زمین پتویی پهن کنید تا صدمه ای به لوستر وارد نشود. 
هیچگاه از وایتکس و مواد شوینده برای تمیز کردن لوستر مخصوصا برنزی استفاده نکنید.
در صورتی که لوستر شما خیلی کثیف است که با دستمال نانو نمی توان آن را تمیز کرد بهتراست از مایع صابون و آب استفاده کنید و با مسواک بر روی سطح بکشید تا تمام کثیفی ها تمیزشئه و هیچ لکه ای باقی نماند.
بهتر است هنگام خرید از تولیدی لوستر مطمئن خرید را انجام دهید تا جنس خوبی را تهیه کنید و در هنگام از فروشنده نحوه تمیز کردن را نیز جویا شوید. 
 اگر دسترسی به فروشگاه مطمئن را ندارید و می خواهید لوستر برنجی خریداری کنید می توانید مقاله مربوط به تشخیص اصل بودن لوستر برنجی را مطالعه کنید.
 

0 نظر

پیام بگذارید


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
برو بالا