چه لامپی برای لوستر شما مناسب تر است؟

چه لامپی برای لوستر شما مناسب تر است؟

0 نظر | نوشته شده توسط: محمود مفرد | 1398/08/19 09:33:07

روشنایی در خانه یکی از نکات بسیار مهم است. زمانی که خانه شما تاریک باشد نمی توانید کارهای خود را به درستی انجام دهید. لامپ ها کلید روشنایی خانه به شمار می آیند. انتخاب کردن لامپ مناسب برای روشنایی بسیار مهم است زیرا علاوه بر تامین نور مناسب هزینه برق نیز برای افراد دارای اهمیت است.

پذیرایی در هر خانه ای یکی از مکان های پر استفاده است . هر کس که به خانه شما می آید ابتدا به اتاق نشیمن وارد می شود و اولین چیزی که توجهش را جلب می کند لوستر و روشنایی فضا است. انتخاب جدیدترین مدل لوستر علاوه بر تامین نور می تواند باعث زیبایی فضای خانه شما شود.

تعداد لامپ های به کار رفته در لوستر زیاد است و زمانی که در فصل تابستان روشن می شود گرمای خیلی زیادی ایجاد می کنند. 

لوستر ها بیشترین  تاثیر نور در روشنایی اتاق نشیمن را دارند پس بهتر است از لامپ های پر توان استفاده کرد. آباژوها برای روشنایی  های تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند . چراغ های هالوژنی بیشتر در آرک ها استفاده می شوند. استفاده از این چراغ ها در کنار هم می تواند علاوه بر تامین روشنایی زیبایی فضا را نیز دو چندان کند. اگر با استفاده از این نوع چراغ ها باز هم نور فضای شما کم است می توانید از چراغ های دیواری نیز کمک بگیرید تا با کمبود نور مواجه نشوید. اگر میز نهار خوری شما در جایی قرار دارد که نور کافی ندارد بهتر است از مدل های آباژور جدید استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی نور فضا نیز تامین شود. 

بهتر است از چه لامپی استفاده کنیم؟

قاعده کلی برای استفاده از لامپ در فضا وجود دارد، که هر 12 متر مربع از فضا به روشنایی 15 واتی نیاز دارد. البته این میزان می تواند با توجه به سلیقه شما کم یا زیاد شود. فاکتور های زیادی برای انتخاب لامپ مناسب وجود دارد که باید لامپی که در نظر می گیرید از نظر نور، رنگ، ولتاژ با فضای خانه شما متناسب باشد. 

انواع  لامپ ها

قبل از خرید لامپ باید به این نکته توجه کنید که لامپ شما می خواهد به صورت آویز باشد یا در لوستر های چند شاخه مورد استفاده قرار گیرد. حتی تعداد شاخه های در لوستر نیز دارای اهمیت است.

برای اینکه راحت تر بتوانید موضوع را درک کنید برایتان مثالی ذکر می کنیم. اگر فضای شما 36 متر است به 45 وات روشنایی نیاز دارد. اگر لوستر شما 9 شاخه باشد شما به لامپ های 5 واتی نیاز دارید.

لامپ های ال ای دی و ال ای دی فلامنتی جزوء پر نور ترین لامپ ها به شمار می آید ظاهر این لامپ ها شبیه لامپ های رشته ای قدیمی است  و نور آن مشابه نوع های رشته ای است ولی مصرف آن ها 85 درصد کمتر از نوع قدیمی آن است. لامپ های ال ای دی فیلامنتی 15 برابر کمتر از لامپ های رشته ای برق استفاده می کند.

نسل لامپ ها

لامپ ها رامی توان به سه نسل تقسیم کرد:

نسل قدیم:

لامپهای رشته ای که پر مصرف ترین نوع لامپ به شمار می آید. این نوع لامپ مصرف و گرمای زیادی تولید می کند و حدودا 95 درصد هزینه برق این لامپ ها تبدیل به گرما می شود.

نسل دوم:

این نوع لامپ ها مصرف کمتری نسبت به لامپ های رشته ای نسل قدیم دارند. در تولید این لامپ ها از جیوه استفاده می کردند. در صورت شکستن این نوع لامپ ماده سمی در فضا پخش می شود .

نسل جدید:

لامپ های ال ای دی در این دسته قرار دارند. مصرف بسیار کم دارند و خطرات لامپ های نسل دوم را ندارند. کیفیت نور این لامپ ها بسیار خوب است.

اگر شما به دنبال لامپ خوبی برای لوستر خود هستید میتوانید به تولیدی لوستر مراجعه کنید تا با راهنمایی افراد خبره بهترین لامپ را خریداری کنید.

 

0 نظر

پیام بگذارید


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
برو بالا