آشنایی با انواع مدل آباژور

آشنایی با انواع مدل آباژور

0 نظر | نوشته شده توسط: محمود مفرد | 1398/08/12 12:04:51
آباژور یکی از وسایل تزئینی خانه است که تاثیر بسیاری بر روی زیبایی دارد و نور آن باعث جلوه و دیده شدن بهتر فضا می شود. انتخاب آباژور  خوب و مناسب با دکوراسیون داخلی می تواند هارمونی خاص و بهتری در فضا ایجاد کند. در سال های اخیر مدل های آباژور جدید دارای تنوع و زیبایی بیشتری شده اند. در ادامه با انواع آباژور بیشتر آشنا می شوید.
آباژور به دو دسته کلی تقسیم می شود. نوع ایستاده یا زمینی که ارتفاع بیشتر دارد و روی زمین قرار می گیرد و نوع رومیزی که ارتفاع این آن کمتر است و معمولا بر روی میز یا پایه قرار می گیرد.
 

آباژور ایستاده

 
آباژور نگهبان یا ایستاده دارای ارتفاع زیادی است و  معمولا در کنار مبل یا میز قرار می گیرد. نور این وسیله در هنگام غروب و شب حس خوبی را در فرد ایجاد می کند.  آباژور های ایستاده در هر فضایی می تواند قرار بگیرد و ارتفاع و نور آن متناسب با فضا تنظیم شود. البته قیمت آباژور های ایستاده نسبت به نوع رومیزی گران تر است. این نوع آباژورها  گزینه مناسب برای هر فضای خالی است  و بیشتر در اتاق نشیمن و پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. زمان خرید این وسیله بهتر است رنگ سوم یا دوم به عنوان مکمل انتخاب شود. تا بتواند فضای اتاق را زیبا تر کند. تنوع زیاد در این توع از آباژور به شما کمک می کند تا بتوانید هنگام خرید بهترین گزینه را متناسب با فضا انتخاب کنید.

مزایا

 
  • ارتفاع این نوع آباژورهای قابل تنظیم است.
  • به راحتی آن را می توان جابه جا کرد.
  • بر روی زیبایی دکوراسیون بسیار تاثیر گذار است.

 آباژور رومیزی

 
این نوع آباژور معمولا بر روی میز قرار می گیرد. آباژورهای رومیزی علاوه بر زیبایی نقش تنظیم نور را نیز دارد. این نوع آباژور دارای قیمت پایین تر از نوع ایستاده آن است. بهتر است هنگام خرید آباژور به چیدمان خانه ، جنس ، طرح و رنگ مبلمان نیز توجه کرد تا بتوان آباژوری خریداری کرد که علاوه بر تامین نور زیبایی خانه را نیز دو چندان کند.
 

نکات اساسی که هنگام خرید آباژور باید به آن دقت کرد

 
  • بهتر است آباژوری که انتخاب می کنید با رنگ و جنس کاغذ دیواری و مبلمان هماهنگی داشته باشد.
  • به سبک چیدمان توجه کنید. اگر دکوراسیون منزل شما سنتی است بهتر است از آباژورهای پارچه ای ، چوبی و مخروطی استفاده کنید و در صورتی که دکوراسیون مدرن دارید آباژور های استوانه ای و بلند مناسب تر است.
  • لوستر و آباژرو باید با یکدیگر همخوانی داشتند.
  • آباژور باید در مکانی قرار بگیرد که تردد کمی دارد و مزاحمت برای افراد ایجاد نکند. اگر از نوع رومیزی می خواهید استفاده کنید آباژور نباید بزرگتر از میز باشد.
  •  

چه آباژوری برای دکوراسیون مدرن مناسب تر است

 
 آباژوری که در کنار مبلمان راحتی قرار می گیرد بهتر است پایه ساده تر داشته باشند. اگر از آباژورهایی با پایه چوبی و خراطی شده استفاده می کنید بهتر است دیگر از این نوع چوب استفاده نشده باشد. پایه های فلزی یک انتخاب مناسب برای قرار گیری در کنار مبلمان راحتی است. آباژورهایی با پایه فلزی به دلیل سادگی جلوه بهتری به اتاق نشیمن شما می دهد.
اگر قصد خرید مدل های جدید آباژور را دارید می توانید به فروشگاه های تولیدی لوستر مراجعه کنید و جدیدترین مدل ها را دیده و خریداری کنید.

0 نظر

پیام بگذارید


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
برو بالا